Peaasi.ee kutsub Teid (ja meie oma ühenduse poolt soovitame ka soojalt) koos oma organisatsioonide ja noortega osalema sotsiaalteavitus kampaanias – Vaimse tervise vitaminnikuur

Kahe aasta jooksul kuhjunud stress ja ikka ja jälle korduv kinnitus sellele, et me ei saa oma keskkonnas toimuvat kontrollida, võib viia nii tuju kui tahtmise. Peaasi on võtnud fookusesse 5 vaimse tervise vitamiini, mis aitavad inimesi tasakaalus hoida ja anda lootust.
Millised on 5 vaimse tervise vitamiini?
* head suhted
* tasakaalustatud toitumine
* uni ja puhkamine
* meeldivate emotsioonide kogemine
* liikumine

Vitamiinikuur toimub: 28. veebruar – 3. aprill

Eesmärk: 
Inimesed teadvustavad, et vaimse tervise vitamiinid ehk vaimse tervise heaolu toetavad tegevused, on olemas;
Inimesed teadvustavad, kuidas nad toetavad enda vaimset tervist, kui pööravad tähelepanu heale unele, liikumisele, tasakaalustatud toitumisele, headele suhetele ning hobidele ja loomingulisusele. 
Inimesed kasutavad teadlikult lihtsaid nippe, et oma vaimset tervist veel paremini toetada ja turgutada.

Edastan Teile 2 üleskutset, milles osalemine annab ülevaate Teie organisatsiooni inimeste vaimsest heaolust ning ühtlasi pakub ka lahendusi vaimse tervise edasiseks toetamiseks.   

1. Kutsun Teid osalema vaimse tervise vitamiinikuuris. Jagame vitamiinikuuri raames lihtsaid nippe, mis vaimset tasakaalu luua aitavad. Tegevused ja nipid on jõukohased kõigile ning hea on nende juures see, et kaasa teha saab neid igaüks, kes tahab. Sel aastal keskendume positiivsete emotsioonide juurde loomisele ja suhete tugevdamisele. Seetõttu on liituma oodatud klassid, noortegrupid, lasteaiarühmad, ülikoolikursused, kindlasti ka meeskonnad ettevõtetes ning pered ja sõpruskonnad. Ühiselt tegutsedes on motivatsiooni kergem leida ning vitamiinide mõju avaldub kiiremini. Vitamiinikuuris osalemiseks registreerige end SIIN. 

2. Lisaks vitamiinikuurile pakume organisatsioonidele ka võimalust mõõta oma töötajate emotsionaalset enesetunnet ning koondkokkuvõtte abil paremini planeerida edasisi tegevusi vaimse tervise toetamiseks. Emotsionaalse enesetunde mõõtmise küsimustik käibki juba teist aastat järjest käsikäes vaimse tervise vitamiinikuuriga. See tähendab, et saate end SIIN kuni 21. veebruarini kirja panna küsimustikus osalemiseks. NB! Mõlemad tegevused on kõigile täiesti TASUTA!

Head soovides
Marit

Marit Kannelmäe-Geerts

Haridusvaldkonna juht
E-post: marit@peaasi.ee,
Telefon: 5130399
Peaasi.ee
https://esmaabi.peaasi.ee/
facebook.com/Peaasi.ee