Tartumaa noortekeskuste noorsootöötajad viibivad 10. – 12. juunini Kildus, Põhja-Sakala vallas, Viljandimaal, et ühiselt lõppenud hooajale joon alla tõmmata, kogemusi vahetada ning uusi oskusi ja teadmisi saada.

Kuuendat korda toimuva suvekooli läbiv teema on elanikkonnakaitse ja kriisivalmidus, kus noorsootöötajatele jagavad teadmisi Lõuna Päästekeskuse ennetuspartnerid ja vabatahtlikud päästjad. Üheskoos omandatakse teadmisi kriisivalmidusest üksikisiku ja pere tasandil. Noorsootöötajaid õpetatakse ka kuidas kriisi teemadest mänguliselt rääkida lastele ja noortele ning kuidas oma kogukondades elanikkonnakaitsele kaasa aidata. 

MTÜ Tartumaa Noorsootöötjate Ühenduse juhatuse liige, Laeva noortekeskuse juhataja, vabatahtlik päästja ja elanikkonnakaitse koolitaja Karmen Kukk lisas : „ Noorsootöötajate kriisivalmidus tagab noortele suurema toe antud teemal arutleda ja kaasa rääkida. Lisaks on noorsootöötajad olulisteks koostööpartneriteks ja eestvedajateks oma kodupiirkondades. Panustades noorsootöötajatesse loome kriisivalmidust igasse Tartumaa nurka”. 

TENK Suvekool 2024

Image 3 of 3

FOTO: Egle Haljassaar

Suvekool toimub programmi  Leader Tartumaa Arendusseltsi meetme “TAS-i piirkonda jäävate võrgustike loomine ja arendamine“ jätkuprojekti „Tartumaa tervistedendavate noortekeskuste võrgustiku arendamine ja võimestmine“ raames.

Kadi Kalmus

MTÜ Tartumaa Noorsootöötajate Ühendus

juhatuse liige