Tartumaa noorsootöötajad käisid end TENK Suvekooli raames täiendamas 11.-13.mai Haapsalus.
 
Teel Haapsallu külastasime Türi Noortekeskust, kus saime aimu kui olulist ennetustööd on vaja teha peredega, et meieni ei jõuaks juba nö katkised noored.
Haapsalus oli meil nii energiline vastuvõtt Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledžis – hulk põnevaid erialasid, millega oleks suur soov isegi lähemalt tutvust teha. Saime näha ja kuulda, kuidas kompetentsikeskus teeb uuringuid ravimuda ja mudaravi kasulikkuse kohta ning kuidas erialade üleselt tehakse koostööd, et disainida tervisedenduslikke tooteid ja teenuseid. Tasub kindlasti lähemalt uurimist – kooli vastuvõtu info leiate siit: https://www.tlu.ee/haapsalu/sisseastujale
Järgmisena tervitasid meid Haapsalu Noorte Huvikeskus ja selle toimekad noorsootöötajad, kellega koos sai ette võetud Vaimse Tervise Impro etendus-arutelu-töötuba Ruutu10 impropundi noormeeste juhendamisel.
 
Teise päeva veetsime uurides ja arutledes, kuidas saada terveks eluks terve aju. Koolitus pakkus osalejale üksikasjalikku tegevuskava kuidas leevendada ärevust ja ATH-d, kaitsta ja taastada oma aju, leida motivatsiooni, saavutada edu ning lisaks tõsta produktiivsust ja võimendada loovust. Põnev päev täis mitmekülgset infot, mida “seedida” ja iseenda kasuks tööle panna.
 
 
Kolmandal päeval külastasime Haapsalu Viigi Kooli, saades aimu kui tänuväärset tööd selle maja meeskond oma õpilaste heaks teeb. Tervist Edendava Koolina, peab mainima, on see maja oma sipisopiliste koridoridega küll igati tervisedenduse eest väljas – kui palju samme päeva jooksul koguneb.
 
TENK Suvekool toimus Leader meetme projekti “Tartumaa noorsootöö arendamine ja võimestamine” raames.